Domovní čistírna odpadních vod BC 4 OPTIMA

Kód: A004CO3F02-CZ2
55 053 Kč / ks 45 498,35 Kč bez DPH
Skladem do 1 - 2 měsíců (>5 ks)
Možnosti doručení

Čistírna BC 4 OPTIMA s kapacitou do 4 připojených osob (EO).

Model s jednoduchou řídicí jednotkou OPTIMA.

Po objednání Vás bude kontaktovat regionální prodejce, který si s Vámi upřesní způsob a termín realizace. Objednáním tohoto produktu se nezavazujete k nákupu.

K čistírně je třeba dokoupit zastropení, výběr zastropení najdete zde.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyberte si pro váš domov čistírnu odpadních vod s jednoduchou obsluhou. Představujeme čistírnu BC 4 OPTIMA s kapacitou do 4 připojených osob (EO) - ideální řešení pro menší rodinu. Čistírna BC 4 OPTIMA je model se snadno obsluhovatelnou řídicí jednotkou OPTIMA.

Jak to bude probíhat po zadání objednávky/poptávky

Poptáním tohoto produktu nevzniká závazná objednávka. Po objednání/poptání tohoto produktu vás bude kontaktovat regionální obchodní zástupce (autorizovaný prodejce) podle vaší adresy, domluvíte si detaily realizace, termín a připraví konečnou cenovou nabídku podle dohodnutých požadavků. Smluvní vztah vznikne mezi vámi a regionálním prodejcem. Autorizovaní prodejci mají zkušenost v oboru a provádí instalaci čistírny, kterou vyrábí společnost ENVI-PUR, s.r.o.

Proč si vybrat právě čistírnu odpadních vod BC 4 OPTIMA

Snadná instalace

ČOV je vyrobena z prvotřídního plastu o tloušťce vnějšího pláště 8 mm. Prvoplast vykazuje větší odolnost než recyklát využívaný konkurencí. S plastovou nádrží se dá snadněji manipulovat, protože je lehčí než betonové nádrže. Nádrž je samonosná a za vhodných podmínek jí není nutno obetonovat. Obetonování je nezbytné zejména v případě vysoké hladiny spodní vody. Případnou potřebu obetonování vám sdělí autorizovaný projektant. Více o instalaci čistírny se dočtete v přiloženém souboru „Pokyny pro osazení“.

Variabilní velikost

Nástavec umožňuje upravit výšku čistírny v závislosti na hloubce uložení nátokového potrubí. Možnost upravit výšku čistírny je velkou výhodou, protože napojované nemovitosti často vyžadují individuální řešení.

Nízká spotřeba a vysoká účinnost

Nízká spotřeba elektřiny potěší každého spotřebitele. ČOV BC 4 OPTIMA má průměrnou spotřebu cca 0,6 kWh/den a s touto spotřebou dokáže přečistit až 0,6 m3 odpadní vody za den.

Jednoduché ovládání a údržba

Snadné ovládání čistírny zajišťuje řídicí jednotka OPTIMA, která má na výběr jeden z deseti programů. Přednastavené programy buď umožňují chod dmychadla, či jeho přerušení. Toto nastavení ovlivňuje spínání dmychadla, které vhání do čistírny bubliny vzduchu, které se spolu s mikroorganismy podílí na čistění odpadní vody. Více o principu mechanicko-biologického čistění je uvedeno v článku „Jak funguje domovní čistírna odpadních vod?

Splaškové vody natékají do čistírny gravitačně a technologie je uzpůsobena běžnému dennímu provozu. Do čistírny není zapotřebí přilévat žádné dodatečné bakterie, což přináší finanční úsporu. Údržba čistírny není náročná a postupuje se vždy podle návodu, který je dodáván k čistírně. V případě menších čistíren BC biocleaner se nejčastěji setkáte s vysypáním koše, který zachycuje hrubé nečistoty, výměnou filtrů dmychadla a podle potřeby (dle zatížení 1-2x za rok) provedení odkalení.

Nárazově větší či naopak nízký objem odpadních vod, které přitékají do čistírny, výrazně neovlivní její chod. Není tedy problém odjet např. na dovolenou, nebo používat čistírnu u chaty.

Tichý provoz

Čistírny odpadních vod jsou zkonstruovány tak, aby vás na zahradě nerušily. Hlučnost odpovídá přibližně hlučnosti standardní lednice, kterou máte v kuchyni.

Vynikající kvalita za atraktivní cenu

Ačkoli naše čistírny nepatří mezi ty nejlevnější na trhu, má to svůj objektivní důvod - prioritou pro nás je vysoká kvalita. Hlavní výhody jsou:

  • Na rozdíl od mnoha konkurentů vyrábíme čistírny z 8 mm silného a kvalitně vyztuženého prvoplastu, což zaručuje stabilitu a odolnost nádrže;
  • koš, ve kterém se zachytávají hrubé nečistoty, stačí pouze vysypat a není třeba pokaždé kupovat nový, když se naplní;
  • čistírny vyrábíme v České republice a využíváme český kvalifikovaný personál;
  • naše čistírny jsou provozně velice spolehlivé a snadno obsluhovatelné.

Šetrné k životnímu prostředí

Naše čistírny mají CE certifikát a špičkovou technologii. Odpadní vody přečistí tak, že je lze bez obav vypouštět do kanalizace nebo vodoteče nebo lze vodu nechat zasakovat přímo na vašem pozemku. Vždy se vychází z individuálních možností lokality, kam byste chtěli čistírnu odpadních vod umístit.

25 let zkušeností v oboru

Čistírna odpadních vod BC 4 OPTIMA je nejenom efektivní a ekologická, ale také nabízí skvělý poměr cena/výkon. Poptejte čistírnu ještě dnes - a přidejte se k dalším spokojeným zákazníkům, kteří používají naše čistírny už více jak 25 let.

Nenechte si ujít tuto skvělou příležitost zlepšit kvalitu života ve vašem domově a ochránit naše životní prostředí. Čistírna BC 4 OPTIMA je to pravé řešení pro vás.

Co obsahuje základní balení:

  • kvalitní samonosná polypropylenová nádrž;
  • technologická vestavba;
  • membránové dmychadlo;
  • řídicí jednotka OPTIMA;
  • dva lanové úvazy (pro manipulaci s nádrží)

Technické parametry

Parametr Hodnota
Počet připojených osob do 4 EO
Množství odpadních vod za den (Q24) do 0,6 m³/den
Příkon při zatížení 50 W
Průměrná energetická náročnost* 0,6 kWh/den
Hmotnost 105 kg
Průměr 1400 mm
Výška 2050 mm

 

Výběr správného typu a velikosti čistírny je zásadní pro zajištění správné funkce. Více si můžete přečíst v článku „Jak vybrat domovní čistírnu odpadních vod“?

* Průměrná spotřeba energie se odvíjí od nastavení řídicí jednotky a vstupních hodnotách.

Volitelné příslušenství

Zařízení na srážení fosforu

Volitelné zařízení na srážení fosforu P-LESS slouží k odstraňování fosforu z odpadních vod, aby se zabránilo jeho uvolňování do životního prostředí. Zařízení je potřebné v případě některých typů staveb, jako jsou ubytovací zařízení, kvůli dotaci či pokud to požaduje příslušný orgán například vlivem chráněné oblasti.

Technický domek

Technický domek slouží pro uložení dmychadla, řídicí jednotky a dalších technologických prvků. Technický domek se hodí v případě, že není možné uložit technologii do technické místnosti v domě. Nabízíme dřevěný nebo (menší a levnější) plastový technický domek.

Nástavec

Plastový nástavec je nutno pořídit v případě hluboko uloženého nátokového potrubí. Nástavce nabízíme ve dvou výškách 400 mm a 800 mm. Průměr nástavce se odvíjí od velikosti čistírny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čistírny odpadních vod BC biocleaner
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 105 kg

Jak probíhá instalace čistírny odpadních vod BC biocleaner

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: